September 5, 2016

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Fiziksel zindelik, zihinsel zindelik getirir. Uzun süre hareketsiz kalmak, zihni de hareketsizleştirir. Spor yapmaya, fazla kilolarınızdan kurtulmaya özen gösterin. Yeterince su için. Çünkü, insan beyninin yüzde 78’i su ile kaplıdır.

September 5, 2016

Meditasyon yapmak beyinde bulunan kırışıklıkları arttırıyor. Yıllar süren bir meditasyon sonucunda, odaklanma ve duygu kontrolü gibi yeteneklerinizi geliştiren gyri(kıvrım) miktarını arttırabilirsiniz.

September 4, 2016

"Delilik: aynı şeyi tekrar tekrar yapmak ve farklı sonuçlar olmasını beklemektir."

Albert Einstein

September 4, 2016

"Bel Fıtığı" olarak bilinen hastalığın 1930'lu yıllardan önce bel tümörü olarak bilinip teşhis ve tedavisinin yapıldığını biliyor muydunuz?

1932 yılında Dr. J. S. Barr'ın tümör düşünerek çıkarttığı dokunun daha önceki anatomik kaynaklarda tarif edilen nucleus pulposus (...

September 3, 2016

Dar kanal hastalığı ne demektir?
Değişik nedenlerle bel bölgesindeki omurilik kanalının daralması ve kanal içinden geçen sinir liflerinin bası altında kalarak çeşitli yakınmaların ortaya çıkmasıdır.

Belirtileri nelerdir?
Bel bölgesindeki omurilik kanalının daralmasıyla...

September 3, 2016

Yüzen ancak omurgası yeterince esnek olmayanların kulaç atarken ya da nefes alırken bel bölgesinden dönmesi, kafasını sudan çıkartmak için geriye doğru kaldırması, şiddetli bel yada boyun ağrısına yol açabilir.

DOĞRU YÜZME NASIL YAPILIR...

  • Baş ve alının suyun içinde...

Please reload

Prof. Dr. Halil İbrahim Seçer

Tlf (Türkiye): 0 532 542 8339

Tlf (Kıbrıs)   : 0 548 842 8339

Bu websitesi Prof. Dr. Halil İbrahim Seçer'in resmi kişisel sayfasıdır. Bu sitede yer alan makale ve videolar izinsiz kopyalanamaz. Kaynak belirtilerek ve bağlantı verilerek alıntı yapılabilir. Bu sitede verilen bilgiler tanısal veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için uzman bir hekime başvurunuz.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now